ENERGIA DLA CIEBIE

Czysto | Ekologicznie | Wygodnie | Oszczędnie

PALNIKI NA PELLET

Doradztwo | Montaż | Serwis

RABAT 40 ZŁ

PRZY ZAKUPIE 4 PALET PELETU OTRZYMASZ RABAT W WYSOKOŚCI 40 ZŁ

Sprzedaż pelletu Kielce i okolice

Pellet (pelet, pellets) uzyskiwany jest w procesie granulacji tartacznych odpadów drzewnych, najczęściej trocin lub drewna z plantacji tzw. szybkorosnących upraw energetycznych. Biopaliwo to, zdobywa coraz szersze grono zwolenników, stając się atrakcyjną alternatywą dla gazu, oleju opałowego, węgla i energii elektrycznej.
Ze względu na liczne zalety zostało uznane za jeden z najlepszych zamienników paliw tradycyjnych.

 

Granulat nie zawiera żadnych dodatków środków chemicznych ani klejów, gdyż naturalnym lepiszczem jest lignina zawarta w drewnie, która jest wyciskana w procesie prasowania. Lignina jest złożonym związkiem chemicznym odgrywającym rolę kleju pomiędzy poszczególnymi komórkami, włóknami celulozowymi.
Gatunki drzew twardych, jak np. buk, dąb mają niższą zawartość ligniny niż drzewa miękkie, jak sosna lub świerk, aby zapewnić lepsze parametry paliwa odpady pochodzące z różnych gatunków drzew miesza sie ze sobą.

Pellet

Pellet zazwyczaj ma średnicę od 6 do 10 mm i długość do 30 mm. Zalicza się go do grupy czystych ekologicznie paliw z biomasy. Piece na pellet KielceCechuje się niską zawartością wilgoci (6% -12%), popiołów (0,3% – 0,5%). Można przyjąć, że po spaleniu z 1 tony tego paliwa, otrzymujemy małe wiaderko popiołu (będącego doskonałym nawozem) i wręcz zerową zawartością substancji szkodliwych dla środowiska. Pellet dostępny na rynku ma kaloryczność na poziomie 18MJ/kg. Najwyższej jakości pellet ma wartość energetyczną przekraczającą 70% wartości najlepszych gatunków węgla. Jest łatwy do przechowywania i doskonale się pali, będąc jednocześnie całkowicie odpornym na samozapłon. Dzięki gładkiej powierzchni, granulki pelletu skutecznie opierają się także naturalnym procesom gnilnym. Pellety łączą zalety paliw węglowych oraz gazu i oleju opałowego, dzięki czemu idealnie nadają się do ogrzewania wszelkiego rodzaju budynków. Urządzenia przeznaczone do spalania pelletu są bardziej sprawne i wydajne a kotły w przeciwieństwie do kotłów węglowych zapewniają większy komfort użytkowania i czystość.

 

Paliwo z trocin drzewnych nie brudzi, ma estetyczny wygląd i przyjemny zapach. Granulat jest wygodny w dozowaniu – dostępny jest w małych praktycznych workach (15,20 lub 25 kg) oraz większych o pojemności jednej tony. Może być także dostarczany luzem.

Sprzedaż pelletu Kielce i okolice – ZAMÓW JUŻ DZIŚ