ENERGIA DLA CIEBIE

Czysto | Ekologicznie | Wygodnie | Oszczędnie

PALNIKI NA PELLET

Doradztwo | Montaż | Serwis

RABAT 40 ZŁ

PRZY ZAKUPIE 4 PALET PELETU OTRZYMASZ RABAT W WYSOKOŚCI 40 ZŁ

Zastosowanie peletu

Pelet znajduje zastosowanie w piekarniach, pizzeriach, ciepłowniach, szkołach, hotelach, pałacach, muzeach oraz w wielu innych ośrodkach użyteczności publicznej. Ten granulat sprawdza się wszędzie tam, gdzie użytkownik oczekuje czystości, wygody, ekonomii oraz aspektu ekologicznego. Granulat drzewny jest także idealnym paliwem dla przemysłu, w tym dla hal produkcyjnych i przemysłowych oraz elektrociepłowni, które zobowiązane są ograniczać emisję do atmosfery CO2, pyłów i innych szkodliwych związków.

W czym go spalać?

Ze względu na łatwość obsługi urządzeń zasilanych pelletem oraz dość stabilne ceny jest on coraz powszechniej stosowany jako paliwo do kotłów przydomowych, służących do ogrzewania pomieszczeń i wody, a także w piecykach kominkowych oraz nowoczesnych automatycznych kominkach, które z uwagi na swoją prostotę nie wymagają skomplikowanych instalacji kominowych. Z ciekawostek należy nadmienić , że w USA granulat drzewny jest stosowany jako paliwo do grillów automatycznych. Poniżej przedstawiamy przykładowe urządzenia, w których można spalać pellet.

Palniki do spalania pelletu stosowane w piecach pierwotnie zasilanych olejem opałowym. Ewentualnie palniki takie wraz z zasobnikami paliwa można montować w większości dotychczas stosowanych kotłów na paliwa stałe.

 Palnik na pellet

Standardowe kotły na ekogroszek wyposażone zarówno w retortę jak również w palnik rynnowy.

Specjalistyczne kotły przystosowane tylko i wyłącznie do spalania pelletu
(osiągają sprawności do 90%)

 

Piece na Pellet Kielce Piece na Pellet Kielce

Piece na Pellet Kielce Piece na Pellet Kielce

Specjalistyczne piecyki na pellet

Piecyki na pellet 

Piece nadmuchowe – nagrzewnice na pellet – nasza oferta

Nagrzewnice na Pellet

Wkłady kominkowe lub koszyki na pellet

Piecyki na pellet